Wartościowe bajki

Jak przekazać dzieciom najcenniejsze wartości odnoszące się do rodziny lub też do innych, życiowych zagadnień, jak np. praca? Jak dziecku można to wytłumaczyć w taki sposób, aby nawet kilkulatek miał szansę na zrozumienie takich tematów? Są to niełatwe pytania z którymi wielu rodziców nie umie sobie poradzić. Duża pomocą w takiej sytuacji może się okazać książka. Warto wybierać takie książki, które nie tylko zawierają przygody bajkowych bohaterów. Stawiajmy na książki, które przekazują wartościowe treści pomagające się dzieciom uporać z wieloma tematami. Taką pozycją będzie na pewno książka pt. “Mądre bajki” Agnieszki Antosiewicz (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/madre-bajki-agnieszka-antosiewicz). Jest to idealna książka, która zapozna dzieci również z wartością czytania.

Jakie wartości w życiu są najważniejsze?

Nie warto kierować się tylko ładnymi obrazkami. Warto dowiedzieć się, jakie treści są w środku, czy warto książkę dzieciom czytać. Z pewnością będzie tak, jeżeli wybierzemy zbiór opowiadań zaprezentowanych przez Agnieszkę Antosiewicz. Zdecydowaną zaletą tej książki jest fakt, że bohaterami tych bajek są zwykli ludzie oraz dzieci. Całkiem możliwe, że każdy z nas mógłby spotkać taką dziewczynkę lub chłopca na co dzień na ulicy. Może jest to malutka sąsiadka z mieszkania obok? A może bohaterem tej bajki jest chłopiec mieszkający na dole ulicy? Poznajmy się z tymi bajkowymi opowieściami, które nie boją poruszać się takich tematów, jak utrata ukochanej osoby. Trzeba przyznać, że zjawisko śmierci należy do jednych z najtrudniejszych do wytłumaczenia. Takie bajki pomogą nam w przekazie kierowanym do dziecka. Z opowieści autorki dzieci dowiadują się również, że warto dążyć do tego, aby zmienić swoje życie na lepsze, bardziej wartościowe.

Niełatwe, ale zrozumiałe sprawy


Agnieszka Antosiewicz w “Mądrych Bajkach” nie stara się skupić na krzyku lub też na innych gwałtownych przygodach. Ale chce pokazać dzieciom jak ważna jest miłość, jak cenna jest rodzina, która będzie z nami na dobre i na złe. Warto dbać o związki z rodzina, chociaż czasem nie będzie to łatwe. Jednak nie warto się poddawać i warto dbać o miłość, przyjaźń. Autorka zapoznaje dzieci również z takimi sprawami, jak krzywda, niesprawiedliwość. Małe pociechy maja szansę również na to, aby dowiedzieć się, że praca to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Aczkolwiek nie można jej przedkładać na miłość. Jest to bardzo dobra pozycja książkowa, która ukazała się w 2019 roku. Od momentu swojej premiery zdobyła już grono wiernych fanów, którzy razem z rodzicami zapoznają się z tymi fantastycznymi historiami zwykłych, prostych, ale bardzo wartościowych ludzi.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com